دانور آسانا(Dhanurasana)

دانور آسانا ، وضعیت کمان.

دانور به معنای کمان است.

ژست کمان، فرصتی را برای تجسم روح فداکار جنگجوی درونی و به کارگیری این آموزه ها در تمرین خود ارائه می دهد. این وضعیت که شبیه کمان کماندار است، کشش قوی در قسمت جلوی بدن و یک اشتیاق عمیق در مرکز قلب بوجود می اورد و به شما کمک می‌کند تا در حالی که قصد دارید به دنبال دارما خود بروید و ثمره‌های خود را به ارمغان بیاورید، نگرش بی‌باکی و لطف را در خود پرورش دهید.

در سطح پرانرژی، ژست‌های جنگجوی به ایجاد استقامت و عزم راسخ کمک می‌کنند، زیرا اهداف عالی‌تر زندگی را در نظر می‌گیرید. حالت‌های خم شدن به پشت، شجاعت را تقویت می‌کنند و ناامیدی را از بین می‌برند و به شما نیرو می‌دهند تا به پتانسیل واقعی خود را در این دنیا به‌کار ببرید. میتوانیم همانطور که در حرکت هستیم، از یک نفس نرم اوجای استفاده کنیم و ذهن خود را با هدف تسلیم شدن به خود برتر خود متمرکز کنیم.

زدانوراسانا، برای باز کردن شانه ها، کشش خم کننده های ران و تقویت عضلات پشت طراحی شده است. زمانی که در حالت کمان قرار میگیریم با افزایش جریان انرژی در ستون مهره، تنش ها را رها میکنیم و آرام میگیریم. و همچنین برای تقویت شانه ها، ستون مهره، قفسه ی سینه، غده تیروئید و فوق کلیه هم بسیار مفید است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا